تاریخ در MVC

انجمن و تالار گفتمان طلوع، در حال حاضر نسخه ی آزمایشی است و بعد از تکمیل مراحل طراحی، در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهد گرفت.

- مدیریت فنی سایت (احمد حجازی)

8 ارسال / 0 جدید
آخرین ارسال
تصویر davidrobert
عضو به مدت: 2 سال 7 ماه
عضو عادی
تاریخ در MVC

سلام و خسته نباشید. دوست عزیز بابت فیلم ها آموزشی و فایل های کمکی که در اختیار ما قرار دادید بسیار ممنون.

شرمنده قصد جسارت یا پرو گی نباشه دوست عزیز از حالت MVC  به صورت ADO با همان 5 روش که خودش MVC تولید صفحه میکنه شامل نمایش، ذخیره، ویرایش، نمایش جزئیات و حذف اینها رو دارد با تکنولوژی Ado باشه نه EF دارید ممنون میشم برای بنده ارسال کنید اگه امکانش میباشد. تکنولوژی EF خیلی خوب و راحت هستش ولی یه مشکل دارد مشکل ما هم سر تاریخ میلادی هستش که اگه سیستم تاریخ اش شمسی باشه و بهش تاریخ میلادی پاس بدید که در دیتابیسی که نوع فیلد date میباشد تاریخ میلادی ذخیره کنه متاسفانه چون تاریخ ویندوز 10 شمسی هستش میاد تاریخ خودش مبدل میکنه به میلادی و منم که تاریخ ارسال کنم و تبدیل به میلادی کنم دوباره اسکیول سرور که تاریخ اش میلادی هستش فکر میکنه تاریخی که سیستم بهش ارسال کرده شمسی و تاریخ میلادی که ما بهش پاس دادیم رو میگیره و 600 سال بهش اضافه میکنه این مشکل تو ADO به کمک Function حل میشه ولی اگه به غیر Function این عمل صورت گیرد حتی مستقیم بیام دستی تاریخ رو شمسی وارد فیلد دیتابیس کنیم شمسی وارد کنیم میشه میلادی ولی میلادی وارد کنیم میشه میلادی تر یعنی 600 سال تاریخ جلو تر ثبت میکنه.

بخاطر همین من مجبورم از تکنولوژی ADO استفاده کنم و به وسیله Function تاریخ رو ارسال کنم به فیلد مورد نظر تاریخ میلادی بود این متوجه شه تبدیل نکنه خواهشا اگه سورسی به وسیله ADO بابت نمایش ، ویرایش، ذخیره و غیره دارید به بنده بدید ممنون میشم.
با تشکر فراوان بابت کمکتان و همچنین وقت گذاشتید و پست بنده رو خواندید

 

تصویر امیر چابک
عضو به مدت: 6 سال 1 ماه
سلام ef یکی از نسخه های

سلام ef یکی از نسخه های تکنولوژی ado هست و این دو از هم جدا نیستند.

در خصوص تاریخ میلادی میتوانید از مبدل های تاریخ که بصورت پلاگین هستند و یا از کلاس PersianCalandar استفاده نمائید که به مشکلات این چنینی برخورد نکنید.در ام وی سی پیشرفته از پلاگین استفاده شده است.

علاوه بر اینکه اگر تاریخ شمسی ویندوز خود را عوض کنید اطلاعات در ویندوز 10 نیز بصورت میلادی در دیتا بیس قرار خواهند گرفت.

تصویر davidrobert
عضو به مدت: 2 سال 7 ماه
عضو عادی
سلام و خسته نباشید دوباره بر

سلام و خسته نباشید دوباره بر دوست عزیز.

بنده از پلاگین های که شما قرار دادید PersianDate و کلاس تاریخ که قرار دادید استفاده کردم.

بله درست تاریخ سیستم به میلادی تبدیل کنه تاریخ روی اسکیول سرور درست کار میکنه و وقتی میلادی بدیم میلادی میگیره ولی من سعی بر این دارم نگران اینکه تاریخ ویندوز کاربر شمسی هستش یا شمسی نباشه نباشم تاریخ هرچی بود سیستم بگیره تاریخ شمسی رو و به میلادی تبدیل کنه و وقتی بهش تاریخ میلادی که تبدیل شد پاس میدیم به دیتابیس اون تاریخ رو بر نداره 600 سال جلو ببره راهی باشه که سیستم اصلا با تاریخ کاری نداشته باشه میلادی میدیم همان میلادی بمونه و به 600 سال بعد ارسال نکنه.

با تشکر بابت کمکتان

تصویر امیر چابک
عضو به مدت: 6 سال 1 ماه
هیچ تفاوتی نمیکند.شما مشخص

هیچ تفاوتی نمیکند.شما مشخص میکنید که تاریخ به چه شکل در دیتا بیس ذخیره گردد.بطور مثال اگر تاریخی که کاربر وارد میکند و یا بصورت خودکار زمان جاری را برمیگرداند از جنس پرشین کلندر باشد و شما در هنگام ذخیره آنرا به میلادی تبدیل نمائید (حتی اگر در دیتا بیس به صورت شمسی هم وارد شود) وقتی از دیتا بیس اطلاعات رو میگیرید و اینبار تبدیل بر عکس تاریخ رو انجام دهید بدون هیچ مشکلی کار میکند

تصویر davidrobert
عضو به مدت: 2 سال 7 ماه
عضو عادی
سلام و خسته نباشید بنده همه

سلام و خسته نباشید بنده همه این موارد رو انجام دادم تاریخ شمسی دادم بهش و موقع ذخیره تبدیل کردم به میلادی وقتی تاریخ سیستم ام میلادی درست میلادی ذخیره میشه ولی وقتی تاریخ سیستم ام شمسی میکنه تاریخ شمسی رو میگیرم وتبدیل میکنم به میلادی و وقتی به دیتابیس ارسال میکنم دیتابیس تاریخ میلادی رو میگیره و به 600 سال بعد بهش اضافه میکنه و 2680 سال رو میاره.
خواهشا اگه نمونه کد دارید که تو هیچ کدام از شرایط تاریخ تو هنگام ذخیره شمسی بگیره و تبدیل کنه به میلادی و میلادی بگیر تبدیل کنه به شمسی اگه ویندوز هرچی بود و نوع تاریخ سیستم هرچی بود به تاریخ در داخل دیتابیس میلادی ذخیره میشود آسیبی وارد نشه به بنده بدید یک دنیا ممنون میشم.

تصویر امیر چابک
عضو به مدت: 6 سال 1 ماه
سلام وقت بخیر. در این مورد

سلام وقت بخیر. در این مورد نیز جای نگرانی وجود ندارد .شما هنگامی که سایت رو روی هاست آپلود میکنید معمولا اکثر هاست ها به تاریخ میلادی تنظیم شده اند و طبق اون و نه سیستم کاربر عمل میکنند.به این معنی که اگر سیستم تاریخ سرور میلادی باشد در هنگام ذخیره دیگر نیاز نیست تبدیل تاریخ میلادی صورت بگیرد و شما فقط در هنگام نمایش نیاز هست که تاریخ رو به شمسی تبدیل نمائید.سعی کنید پروژه خودتون رو به یک هاست انتقال دهید و در اون قسمت تست نمائید.

تصویر davidrobert
عضو به مدت: 2 سال 7 ماه
عضو عادی
سلام و خسته نباشید آقای چابک

سلام و خسته نباشید آقای چابک عزیز بنده قصد دارم سرور خودم راه بندازم روی سیستم خودم و مجبورم زبان فارسی رو پیاده کنم اگه سرویس ام با مشکل برخورد کرد دیگه سرویس نیارم پایین و جدیدآپلود کنم همانجا به روز کنم اگه راهی باشه بشه هنگام ذخیره برای تبدیل تاریخ از فانکشن داخل اسکیول استفاده کرد و موقع ذخیره به وسیله فانکشن تاریخ روی سرور بیاد تاریخ خودش هنگام ذخیره تبدیل کنه میلادی و همان طور هم واکشی کنه میلادی به شمسی

تصویر davidrobert
عضو به مدت: 2 سال 7 ماه
عضو عادی
سلام و خسته نباشید.

سلام و خسته نباشید.

دوست عزیز بعد از چند ماه به جوابم رسیدم و سورسی که به کمک آقای مهدی کرامتی مدیر اصلی سایت برنامه نویس به دست آوردم که مشکل باگ تاریخ رو حل کرد. این سورس اول تقدیم شما http://s8.picofile.com/file/8330617592/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3_%D8%B1%D9%81%D8%B9_%D8%A8%D8%A7%DA%AF_%D8%AA%D8%A7%D8%B1... بدرد شما هم میخوره و یه مسئله من میخوام پروژه ام که از قبل نوشتم رو به صورت CodeFirst در بیارم ولی دو تا مشکل دارم اول migration هستش و دوم برنامه های من تحت شبکه هستش و از Properties خود برنامه استفاده میکنم و درون یک کلاس رشته اتصال من هستش و رمز و نام کاربری من مخفی هستش میخواستم بدانم چطوری میتوانم از کلاس برای Ef به عنوان کلاس ارتباط با دیتابیس استفاده کنم و user and password و همین طور رشته اتصال که هی ممکن تغییر کنه رو از Properties برنامه میگیره بهش بدم تا بیاد اطلاعات بگیره و اتصال به دیتابیس پیدا کنه چون به هیچ عنوان نمیخوام از App.config استفاده کنم ممنون میشم اگه راحتی هستش بهم بگید و دوم مشکل Migrations من این هستش این خطا میده.

Enable-Migartions : The term 'Enable-Migartions' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling o
f the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ Enable-Migartions -ContextTypeName Models.DataBaseContext -EnableAuto ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : ObjectNotFound: (Enable-Migartions:String) [], CommandNotFoundException
    + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException
 ولی درست طبق فیلم آموزشی که یاد دادید درست مثل اون پیش رفتم و در Nuget این نوشته دادم ولی پیغام خطا بالا داد.

Enable-Migartions -ContextTypeName Models.DataBaseContext -EnableAutomaticMigrations -ProjectName Models

ممنون میشم امکانش بود جواب بنده بدید با تشکر